Droga Pacjentko!

Nasz Szpital przystąpił do pilotażowego programu „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.

Program ma na celu wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym oraz propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród kobiet ciężarnych i mam.

Sposób realizacji programu odbywa się poprzez zapewnienie pacjentkom:

  • 5 posiłków dziennie o odpowiedniej kaloryczności, dostosowanej do danego trymestru ciąży albo okresu karmienia piersią,
  • Możliwości konsultacji dietetycznych,
  • Możliwości poradnictwa i edukacji dotyczącej prawidłowego żywienia.

Udział w programie jest bezpłatny. Wymagane jest jedynie podpisanie oświadczenia wyrażającego zgodę na udział w programie.

DIETETYK

Podczas hospitalizacji Pacjentki mogą skonsultować się z dietetykiem, który omówi kwestie dotyczące prawidłowego żywienia w czasie ciąży oraz laktacji.

Pacjentki chcące skorzystać z konsultacji mogą zgłosić taką chęć pielęgniarkom/położnym    w Oddziale lub pisząc bezpośrednio do dietetyka (e-mail: dietetyk@szpitalbialogard.pl). Spotkania odbywają się w środy od godziny 8.00-11.00 oraz w piątki od godziny 12.00-15.00 w gabinecie dietetyka.

Dodatkowo, przez okres 2 miesięcy po wyjściu ze szpitala istnieje możliwość konsultacji dietetycznych online. Zapytania konsultacyjne prosimy kierować na w/w adres mailowy.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl, na której znajdziecie Państwo mnóstwo cennych informacji       w zakresie żywienia i zdrowego stylu życia, pozytywnej zmiany nawyków żywieniowych,     a w konsekwencji poprawy stanu zdrowia. W ramach NCEŻ można uzyskać darmową konsultację dietetyczną online pod adresem: https://poradnia.ncez.pl.

ul. Chopina 29, 78-200 Białogard

Kontakt telefoniczny

Kontakt telefoniczny

94 311 37 26

Adres email

Adres email

sekretariat@rcm24.pl