Finał Koncertu Bożonarodzeniowego

Szanowni Państwo

28 grudnia 2019r. odbył się w Białogardzie IX Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy. W koncercie udział wzięli: Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto pod dyrekcją Pawła Mielcarka, dzieci z białogardzkich przedszkoli i szkół podstawowych przygotowane przez s. Damaris, Zespół „Dźwiękonaginacze” z Białogardu, a także liczni soliści: Elwira Medzińska, Agnieszka Góralska, Ewa Haik, Klaudia Barska, Zuzanna Winter i Blanka Tumanowicz. Przy fortepianie i organach zasiadł Krzysztof Skrzypczak.

Dzięki wsparciu wielu sponsorów, m.in. firmy MOTHERSON (złoty sponsor koncertu), Caritas Diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Banku Spółdzielczego w Białogardzie, Sklepu Intermarche i in., firm i osób, które przekazały podarunki na licytację, ludzi Dobrej Woli, którzy czynnie włączali się w akcję charytatywną oraz osób które wspomogły zbiórkę publiczną udało się zakupić sprzęt medyczny na Oddział Noworodkowy i Oddział Dziecięcy białogardzkiego szpitala.

Ze środków uzyskanych podczas akcji udało się zakupić 50 kocyków noworodkowych, 50 rożków noworodkowych, 300 pieluch tetrowych, stanowisko do poboru krwi COR-2 z 1 podłokietnikiem do pobierania krwi i zabiegów iniekcji na prawym lub lewym przedramieniu dziecka , kardiomonitor IE12 z akcesoriami dla dzieci YONKER z przekątną 12.1’ LCD, w zestawie z akcesoriami dla niemowląt i dzieci (kabel EKG, czujnik SpO2, opaska rozłączna MultiSite, czujnik Soft na palec dzieci 10-40kg, moduł pomiaru ciśnienia metodą nieinwazyjną, mierzy temp. ciała, saturację itd.), 5 inhalatorów (nebulizatorów) Intec Twister Mesh, wyposażone w moduł MESH, ustnik, maseczkę dziecięcą oraz łącznik maseczki, 15 maseczek Intec Twister, 12 kocy na oddział dziecięcy, 11 materacy szpitalnych z antystatyczną powłoką nieprzemakalną, 3 termometry bezdotykowe TM-F03BB, 8 wieszaków – stojaków na kroplówki wraz z wieszakami chromowanymi, 2 ciśnieniomierze Microlife BP A1 z mankietem dziecięcym, profesjonalny ssak medyczny z akcesoriami do odsysania wydzielin, krwi, śluzu itp. oraz 2 siedziska dla matek.

‼️Całkowita wartość przekazanych podarunków wynosi: 19.757,55 zł
Sprzęt zakupiony przez działające przy Centrum Kultury i Spotkań Europejskich Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Fabryka” trafił do białogardzkiego szpitala. Umowę darowizny sprzętu podpisali: Paweł Wiśniewski – prezes Stowarzyszenia „Fabryka” oraz Zygmunt Baś – prezes Regionalnego Centrum Medycznego Sp. z o.o., które prowadzi białogardzki szpital.

Przekazanie podarunków nastąpiło 9 kwietnia 2020r.
Wszystkim sponsorom, współorganizatorom, wykonawcom, osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację koncertu, mediom składamy gorące podziękowania za pomoc w organizacji koncertu i zbiórki pieniędzy na rzecz Regionalnego Centrum Medycznego Sp. z o.o. na oddział Pediatryczny z Pododdziałem Neonatologicznym.

Prezes Zarządu

Zygmunt Baś

ul. Chopina 29, 78-200 Białogard

Kontakt telefoniczny

Kontakt telefoniczny

94 311 37 26

Adres email

Adres email

sekretariat@rcm24.pl